Yatak Odasında Duvar Kağıdı

Yatak Odasında Canlı Renkli Duvar Kağıdı Günümüzün kolay uygulanan, neme dayanıklı, kir tutmayan, uzun ömürlü ürünleri sayesinde, duvar kağıtlarıyla yatak odasına kendine özgü bir görünüm katılabilir. Yatak odası, kişisel ve en özel alanlardan biri. Evliliğinizin en dinamik olduğu nokta... Fantezilerin kurulduğu yer... Zengin bir duvar kağıdığla kendinizi nerede hayal ediyorsanız, o hissi yaşayabilirsiniz. Orman hissi veren bu duvar kağıdı, dört köşeli yatak, tahta dokunuşlar ve bunların beyazla buluşmasıyla kendinizi doğadaki kadar özgür hissedebilirsiniz!
Yatak Odası
 • Kaliteli bir uyku düzeni için sakin ve huzur verici pastel tonları tercih etmek gerekiyor. Ağır renkler yerine yumuşak renklere yönelmek doğru tercih.
 • Bej, kum renkleri, sarı, yeşil ve mavinin tonları yatak odalarının gözdesi. Saten kumas ozellikle yatak ortusu takimlarinda ve yatagimizin uzerine koyacagimiz kirlentlerde cok hos duruyor. Mesela acik mavi ve gumur tonlarinda sececeginiz yatak ortusu takimi ile yine bu tonlarda ve beyazinda eslik ettigi, desenli bir duvar kagidi cok goz alici olur. Tabi yatak odasinda kullanilan diger objelerinde beyaz olmasi butunlugu saglayacaktir.
 • Seçiminizde iklimsel özellikleri de göz önünde tutmakta fayda var. Kuzeye bakan odalarda sıcak, güneye bakan odalarda mavi grubuna yer verebilirsiniz.
 • Yatak odalarinda kullanilacak pembe ve kirmizi tonlar sevgi ve muhabbeti arttirici etkenler
 • Rahatlığın, huzurun ve sessizliğin egemen olması gerekir. Gençseniz ve yeni evliyseniz yatak odanızda yumuşak ve huzur veren, kırmızıya yakın hoş renkleri seçmelisiniz. Bu yaş grubundan büyükseniz, yumuşak maviye yakın sarımsı renkler seçmeniz gereklidir. Seçeceğiniz renkler bulunduğunuz yerin havasına göre uyum içinde olmalıdır. Mesela soğuk yerlerde sıcak renkler, sıcak yerlerde soğukluk hissi veren renkler kullanılmalıdır.(Ahmet Maranki)
Yatak odanızda dinlendirici ve huzurlu bir atmosfer için hangi renkleri kullanmalısınız?
 • Yatak odanızda dinlendirici bir ortam yaratmak istiyorsanız koyu kırmızı, koyu sarı, turuncu gibi canlı renkler yerine açık ve yumuşak renkleri tercih etmelisiniz.
 • Beyaz renk yatak odalarınız için en uygun renklerden biridir. Siyah rengi beyazın tamamlayıcısı olarak kullanabilir. Yatak odanızda siyah ve beyaz renk uyumu hem sakin hem de modern bir hava katacaktır.
 • Açık yeşil ve açık mavi yatak odanızda huzurlu ve dinlendirici bir ortam oluşturur.
 • Yeşil rengin psikolojik anlamı rahatlatıcı ve huzur verici olmasıdır. Yatak odanızda açık fıstık yeşili ve beyaz rengi eşit ölçüde kullanırsanız çok doğal ve ferah bir atmosfer oluşturursunuz.   
Yatak odanızda romantik bir atmosfer oluşturmak için hangi renkleri kullanmalısınız?
 • Kırmızı renk psikolojik olarak hareketlilik, gençlik ve mutluluk verici bir renk olduğu için romantizmi temsil eder. Kırmızı renk duvarlarda kullanılmasa da, yatak örtüsü olarak, aksesuarlarda ve dolap rengi olarak kullanılırsa romantik bir ortam oluşturur.
 • Yatak odanızda romantik bir ortam için modern veya klasik bir dekorasyon yapmalısınız. Renk tercihinizde de bej, kahverengi, lila ve açık pembe gibi renkleri kullanabilirsiniz.  
Uyku problemi çekenler yatak odasında hangi renkleri kullanabilir?
 • Mavi renk uyku getirici ve rahatlatıcı özelliği ile uyku sorunu olanlar için idealdir. Odanızın duvarında açık mavi renk kullanırsanız rahat uyursunuz.
 • Lila, leylak rengi ve morun açık tonlarını kullanırsanız rahat uyursunuz.
 • Uyku rahatsızlığınız varsa yatak odasında duvar rengini koyu ve karanlık renklerden seçmemelisiniz. Rahatlatıcı bir renk ve desene sahip duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Ayrıca rahat bir uyku için odanızda televizyon ve telefon gibi cihazlar olmamalıdır.

0 yorum: